O fundacji

E. Fromm "Ktokolwiek potrafi dawać z siebie jest bogaty"


Fundacja "Asdreamer" to pasja, serce, oddanie, akceptacja i marzenia o przyjaznym świecie dla osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. W swoim gronie mamy wspaniałych i mocno zaangażowanych Rodziców ale także ludzi nauki, którym los osób z ASD nie jest obojętny. Dzięki ich wspólnemu zaangażowaniu i pomocy Fundacja z każdym rokiem poszerza krąg osób wspomagających nasze działania. Jest nas coraz więcej ale ciągle może być więcej. Dołącz do nas - nie bądź obojętny na los osoby z ASD.

Dlaczego "ASDreamer"? Dlatego, że naszym wspólnym celem jest stworzenie takiej rzeczywistości dla osób z ASD, w której autyzm będzie ich prawem a nie przeszkodą.

Fundatorem i założycielem Fundacji jest dr nauk hum Katarzyna Wieczorek (Patyk) - terapeuta, diagnosta, adiunkt w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie. Obszar zainteresowań naukowych obejmuje zagadnienia
związane z efektywną terapią, edukacją osób z ASD, sytuacją rodzin tychże osób a także z procesami normalizacji życia osób z ASD w okresie dorosłości.

Prywatnie jest matką osoby z autyzmem i to właśnie Piotr stał się dla niej największą motywacją do założenia Fundacji i realizacji jej celów.

Apel


POMÓŻ - NIE BĄDŹ OBOJĘTNY NA LOS OSOBY Z ASD - BĄDŹ JEJ SZANSĄ

Zakładając Fundację "ASDreamer" pragnęłam mieć wpływ na życie mojego syna jak i innych osób dotkniętych zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Autyzm zmienia człowieka, zmienia też rodzinę. Nie oznacza to jednak, że nasze życie jest gorsze od Waszego. Jest po prostu inne...wykraczające poza typową, stereotypową definicję rodziny. Kierunki naszych działań wyznaczane są potrzebami naszych dzieci. Ich radość dodaje nam skrzydeł, ich cierpienia i lęki przed światem łamią nam serca. Nasze myśli są sterowane przyszłością naszych dzieci....

Dlatego pragniemy dla nich bezpiecznej przystani i przyjaznego świata. Wiedzieliśmy, że musimy go najpierw zacząć budować samodzielne ale mieliśmy nadzieję, że z czasem przyłączą się do nas inni, którym nie jest obojętny los osoby z autyzmem. Tyle lat staram się oswajać świat z autyzmem... Dobrze wiem, że nasze dzieci mają znacznie mniejsze możliwości przystosowania się do otaczającej je rzeczywistości. Zatem w ich terapii staram się robić jak najwięcej ale mając na uwadze ich możliwości. Znacznie więcej oczekuję od otoczenia. To my - tzw ludzie neurotypowi możemy być dla nich szansą albo przeszkodą - nasz wybór....chociaż w głębi serca ufam, że każde z naszych dzieci spotka w swoim życiu więcej szans.

Osoba z autyzmem nie umie prosić o pomoc, nie potrafi ocenić zagrożenia przez co wymaga od nas szczególnej troski. Wśród priorytetowych celów naszej Fundacji jest budowa sieci rodzinnych domów dla osób z ASD. W najbliższym czasie planujemy kupić ziemie ale ciężko będzie nam zbudować pierwszy dom bez Waszej pomocy. Dlatego proszę w ich imieniu "POMÓŻ". Każda złotówka ma dla nas ogromną wartość.

Katarzyna Wieczorek (Patyk)

Jeśli chcesz nam pomóc - proszę wpłać nawet kilka złotych na konto naszej Fundacji "ASDreamer"

WPŁATA JAKO: "darowizna na cele statutowe"

NUMER KONTA: 69 1600 1462 1889 8692 3000 0001 BNP Paribas Bank

Struktura organizacyjna Fundacji


ZARZĄD FUNDACJI

Prezes Zarządu: dr nauk hum Katarzyna Wieczorek (Patyk) prywatnie mama dorosłej osoby z ASD
Wiceprezes Zarządu: mgr Dominika Skwirczyńska, psycholog, terapeuta osób z ASD.
RADY PROGRAMOWE FUNDACJI

Rada Programowa ds Wspierania Rodziny i Rehabilitacji Osób z ASD


Mgr Anna Michońska - socjolog, grafik komputerowy, mama dziecka z ASD
Mgr Justyna Knap - socjolog, doradca zawodowy, mama dziecka z ASD
Mgr Maciej Knap - politolog, tata dziecka z ASD
Mgr Anna A. Szalast - pedagog kilku specjalności, terapeuta, mama dziecka z ASD.
RADY PROGRAMOWE FUNDACJI

Rada Programowa ds Rozwoju i Nauki o osobach z ASD


Prof dr hab nauk hum. Wioletta Tuszyńska-Bogucka, psycholog
Dr hab nauk med. Magdalena Chrościńska-Krawczyk specjalista neurologii dziecięcej
Prof dr hab nauk med. Janusz Kocki, pediatra, specjalista z zakresu genetyki
dr hab. Barbara Winczura, pedagog specjalny, specjalista w zakresie diagnozy i terapii osób z ASD.
Cookies

Korzystając z tej witryny, automatycznie akceptujesz używanie przez nas plików cookie. Czytaj więcej.

AKCEPTUJĘ