Obozy
UWAGA: BRAK WOLNYCH MIEJSC
Fundacja prowadzi letnie obozy dla młodzieży i dorosłych z zespołem Aspergera.

Uczestnikami mogą być osoby od 16 do 24/28 roku życia (kryterium wieku jest umowne i podlega indywidualnej konsultacji), bez możliwości udziału rodziców. Stąd też mile widziane doświadczenie uczestnika w samodzielnym udziale w obozach czy koloniach.
Kwalifikacja uczestnika na obóz dokonywana jest po analizie poziomu funkcjonowania psychospołecznego na podstawie wywiadu z rodzicami.
Obsługę finansową obozu letniego prowadzi nasz Partner Fundacja "AS-SPECTRUM"
Numer rachunku bankowego 92 1600 1462 1802 4508 1000 0001 (Paribas Bank)
OBÓZ TERAPEUTYCZNY - MURZASICHLE - LIPIEC 2022
Zapraszamy młodzież i dorosłych z zespołem Aspergera na obóz terapeutyczny od 1 do 8 lipca 2022 r. Nasze obozy to gwarancja dobrze spędzonego czasu. Dzięki bogatemu programowi terapeutycznemu Uczestnicy mają okazję do podnoszenia swoich kompetencji społecznych, emocjonalnych, komunikacyjnych i fizycznych.

Każdego dnia zapewniamy:
TRENING UMIEJĘTNOŚCI SPOŁECZNYCH I KOMUNIKACYJNYCH - modyfikujemy zachowania na bardziej aprobowane i akceptowane społecznie aby poprawić funkcjonowanie w sytuacjach społecznych, usprawniamy teorię umysłu determinującą rozumienie myśli i emocji własnych oraz innych ludzi, pogłębiamy autorefleksję i samoświadomość, kształtujemy kompetencje werbalne i pozawerbalne
TRENING UMIEJĘTNOŚCI PRAKTYCZNYCH - kształtujemy i utrwalamy samodzielność w zakresie podstawowych czynności dnia codziennego (np. pranie, suszenie, segregowanie odzieży, higiena osobista, korzystanie z urządzeń elektrycznych służących do utrzymania właściwego poziomu higieny)
TRENING SPORTOWY - usprawnianie obszaru motorycznego, koordynacji wzrokowo-ruchowej, reakcji równoważnych, optymalizowanie napięcia postulanego i doskonalenia planowania motorycznego, zwiększenie ogólnej kondycji fizycznej i pogłębienie świadomości nt zdrowego trybu życia (zajęcia na sali sportowej, boisku oraz basenie)
TRENING NEUROBIOLOGICZNY (TERAPIA INTEGRACJI SENSORYCZNEJ) - usprawnianie i normalizowanie funkcjonowania systemów  bazowych (układ przedsionkowy, czucia powierzchniowego i czucia głębokiego), gwarantujących sprawne działanie ośrodkowego układu nerwowego, systematyczna stymulacja neurobiologiczna znacznie usprawnia procesu modulacji sensorycznej, wpływając m.in. na usprawnienie procesów posturalnych jak i stabilizację emocjonalną
TERAPIA PSYCHOLOGICZNA Z ELEMENTAMI PSYCHOTERAPII - umożliwiamy odreagowanie trudnych przeżyć, minimalizujemy reakcje lękowe, uczymy efektywnych strategii radzenia sobie ze stresem oraz z sytuacjami trudnymi, wspomagamy w rozwiązywaniu problemów natury emocjonalnej.

Nasi Uczestniczy mają każdego dnia zapewniony prywatny autokar, co gwarantuje bardzo wysoki komfort w docieraniu do rożnych zakątków polskich Tatr. Bloki przedpołudniowe spędzamy na wędrówkach górskich i wycieczkach krajoznawczych. Bloki popołudniowe przeznaczony na terapię i usprawnianie naszych Uczestników.

Grupy:
Obóz terapeutyczny przewidziany jest na około 16-20 Uczestników. Niewielka liczebność zbiorowości obozowej gwarantuje nam wyjątkową indywidualizację pracy i komfort dla każdego z Uczestników. Każda grupa składa się z 4 do 5 Uczestników. Do każdej grupy przypisany jest opiekun - terapeuta

Nasza kadra:
Kadra obozu terapeutycznego to osoby z największym stażem, doświadczeniem, wiedzą i umiejętnościami w zakresie pracy wychowawczej, edukacyjnej i terapeutycznej z osobami z zespołem Aspergera. Wszyscy posiadają kwalifikacje z zakresu edukacji i rehabilitacji osób z ASD oraz szereg innych uprawnień terapeutycznych. W grupie terapeutów są również obecni psychologowie oraz trenerzy sportowi.
Kierownik obozu: dr nauk hum. Katarzyna Patyk Wieczorek - Prezes Fundacji "ASDreamer"

Ośrodek:
Ośrodek "Krywań" w Murzasichle, z bogatym zapleczem terapeutycznym i sportowym. Każdy pokój posiada łazienkę i jest wyposażony w telewizor. W pokojach panuje góralski, ciepły klimat. Trzy posiłki dziennie, w tym śniadania i kolacje w formie szwedzkiego stołu, Istnieje możliwość dostosowania posiłków do diety Uczestnika po wcześniejszym zgłoszeniu. Całą dobę dostępne stanowisko z czajnikiem, kawą i herbatą.

Cena:

3000 zł/os. (organizator zastrzega sobie prawo do zmiany ceny w zależności od ostatecznej liczby osób zakwalifikowanych na obóz)

Rekrutacja:
Z uwagi na ograniczoną liczbą miejsc, prosimy o jak najszybsze zgłaszanie się do Fundacji "ASDreamer" w celu rozpoczęcia procedury kwalifikacyjnej: biuro@fundacjaasdreamer.pl, tel. 663 659 343

OŚRODEK "KRYWAŃ" MURZASICHLE