Sport dostępny dla wszystkich. Kalendarz na sportowo

„Sport dostępny dla wszystkich. Kalendarz na sportowo”

Zadanie publiczne ma na celu promowanie aktywności osób z niepełnosprawnością i ukazanie potencjału dzieci i młodzieży z ASD w perspektywie uprawiania sportu na miarę własnych możliwości. Ma na celu wyrównywanie szans osób z ASD (zaburzeniami ze spektrum autyzmu) w obszarze społecznym.   Istotne jest także podniesienie kompetencji dzieci i młodzieży z ASD (spektrum autyzmu oraz ZA (zespołem Aspergera) w codziennym funkcjonowaniu, poprzez naukę, poznawanie świata oraz rozwój własnych pasji jakim jest aktywność fizyczna.  W ramach zadania „Sport dostępny dla wszystkich. Kalendarz na sportowo” zostanie opracowany kalendarz na rok 2024 z udziałem naszych podopiecznych Fundacji „ASDreamer „ oraz zorganizowane  zawody sportowe dla  podopiecznych Fundacji. Dzieci i młodzież będą uczestniczyły w sesji zdjęciowej, podczas której zaprezentują się w różnych dyscyplinach sportowych, jakie mogą uprawiać osoby z ASD. Rodzice wraz z terapeutami oraz placówkami edukacyjnymi dokładają  wszelkich starań aby dzieci i młodzież  aktywnie spędzała czas, nie rezygnując ze  sportu. Aktywność fizyczna dzieci z ASD ma ogromny wpływ terapeutyczny. Podopieczni Fundacji będą również uczestniczyć w konkurencjach sportowych, takich jak: tor przeszkód, skoki w workach, bieg na krótkim dystansie (około 100 metrów), slalom z piłką do piłki nożnej oraz koszykówki itp.

Termin realizacji 11.10.2023-15.12.2023
Zadanie publiczne dofinansowane przez Województwo Lubelskie reprezentowane przez ROPS Lublin.