Szkolenie: diagnoza i terapia mowy/komun. AAC (do ustalenia)

Termin szkolenia: 14.05.2023 r. Cena: 300 zł/os

Szkolenie: Diagnoza i terapia mowy/komunikacji z zastosowaniem alternatywnych i wspomagających metod komunikacji - AAC dla uczniów z autyzmem i innymi niepełnosprawnościami

S
zkolenie realizowane przez Niepubliczną Placówkę Doskonalenia Nauczycieli Fundacji "ASDreamer"
Termin szkolenia: 14.05.2023 r. od godz. 9.00 do 16.30
Miejsce szkolenia: Lublin, siedziba Fundacji "ASDreamer"
Wymiar szkolenia: 10h (
od godz. 9.00 do 17.00)
Zapisy: skorzystaj z naszej automatycznej formatki "zapisz się" lub napisz biuro@fundacjaasdreamer.pl

W trakcie szkolenia uczestnicy będą mieli okazję poznać kilka systemów AAC (w tym szczególnie systemy graficzne i gestowe), przećwiczyć testy (próby) diagnostyczne dotyczące poziomu rozwoju mowy i komunikacji osób z ASD oraz z innymi niepełnosprawnościami. Nauczą się rozbudzać intencję komunikacyjną i krok po kroku wprowadzać dzieci niepełnosprawne w świat interakcji społecznych z zastosowaniem AAC. W trakcie szkolenia zaprezentowane będą również książki komunikacyjne oraz różne pomoce dydaktyczne przygotowane w systemach AAC. Zostaną także zaprezentowane nowoczesne technologie wykorzystywane w komunikacji AAC (elektroniczne komunikatory). Uczestnicy otrzymują zaświadczenie o ukończeniu formy doskonalenia zawodowego uznawanego przez MEN.

1. Pojęcie AAC
2. Przegląd metod alternatywnych form komunikacji
3. Czym się kierować w wyborze sposobu alternatywnej komunikacji
4. Diagnoza wstępna – narzędzia, założenia do pracy terapeutycznej