Szkolenie: trening umiejętności społecznych (21.04.24 r.)

Termin szkolenia: 21.04.2024 r. Cena: 350 zł/os

Szkolenie: Trening umiejętności społecznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych (z ASD i innymi zaburzeniami rozwoju i zachowania)

Uczestnicy otrzymują
zaświadczenie o ukończeniu formy doskonalenia zawodowego oraz certyfikat
Szkolenie realizowane przez
Niepubliczną Placówkę Doskonalenia Nauczycieli Fundacji "ASDreamer"
Wymiar szkolenia: 10h dydaktycznych
Miejsce szkolenia: Lublin, siedziba Fundacji ul. Karola Namysłowskiego 41, Lublin
Realizacja:  od godz. 9.00 do 16.30

Trening umiejętności społecznych przeznaczony jest dla dzieci, młodzieży i dorosłych z zaburzeniami rozwoju i zachowania. Ma na celu modyfikację dotychczasowych nieefektywnych zachowań na aprobowane i akceptowane społecznie. Uwzględnia szereg cząstkowych treningów kształtujących m.in. kompetencje komunikacyjne, emocjonalno-społeczne oraz dla osób z ASD - trening teorii umysłu. W większości placówek oświatowych, wychowawczych istnieje wymóg prowadzenia zajęć rozwijających kompetencje społeczno-emocjonalna w ramach zajęć rewalidacyjnych czy pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Jest również niezbędnym elementem specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z ASD. Szkolenie kończy się egzaminem uprawniającym do otrzymania certyfikatu.

1. Teoria kognitywnego i pragmatycznego nauczania społecznego
2. Diagnoza wstępna kompetencji społecznych
3. Założenia programowe TUS - dla dzieci, młodzieży i dorosłych
4. Zasady realizacji zajęć terapeutycznych