Terapia ręki I i II stopień (26.02; 4 i 10.03.24r.)

Termin szkolenia: 26.02, 4 i 10.03.2024 r. Cena: 500 zł zł/os

Szkolenie: Terapia ręki jako strategia ogólnego usprawniania ucznia (I i II stopień) - w trybie hybrydowym

Szkolenie realizowane w trybie hybrydowym
Uczestnicy otrzymują zaświadczenie o ukończeniu formy doskonalenia zawodowego oraz certyfikat
Szkolenie realizowane przez Niepubliczną Placówkę Doskonalenia Nauczycieli Fundacji "ASDreamer"
Wymiar szkolenia:
16h
Realizacja:
26.02.2024 r. (online 4h) od 16.00 do 19.00; 4.03.2024 r. (online 4h) od 16.00 do 19.00; 10.03.2024 r. od 9.00 -16.00 udział bezpośredni (8h)
Zapisy:
biuro@fundacjaasdreamer.pl lub skorzystaj z formularza "zapisz się"

Terapia ręki stanowi istotny element całościowego oddziaływania na rozwój dziecka ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i rozwojowymi. Jest programem ukierunkowanym na usprawnienie praksji i planowania motorycznego w obszarze motoryki małej(precyzyjne ruchy dłoni i palców). Neurologiczne podstawy wiedzy o działaniu układu nerwowego wskazują na istotne znaczenia stymulacji tej części ciała. Ma ona wpływ na procesy poznawcze, posturalne a także na procesy mowy. Prawidłowa realizacja tej formy terapii sprzyja także poprawie pisma i grafomotoryki. Na szkoleniu uczestnicy będą mieli okazję doświadczyć wielu ćwiczeń i stymulacji.Nauczą się prawidłowo przeprowadzać proces diagnozy i dobierać odpowiednie do potrzeb dziecka ćwiczenia. Szkolenie prowadzone jest przez wykwalifikowanego specjalistę i doświadczonego pedagoga specjalnego z uprawnieniami do terapii SI, terapii ręki.

1. Teoretyczne podstawy pracy i diagnozy w terapii ręki
a) budowa ręki
b) zaburzenia motoryki małej
c) praktyczne zastosowanie wybranych testów diagnostycznych