Trening zastępowania agresji (do ustalenia)

Termin szkolenia: do ustalenia Cena: 400 zł/os

Szkolenie: trening zastępowania agresji dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym

Miejsce szkolenia: Fundacja "ASDreamer"
Uczestnicy otrzymują zaświadczenie o ukończeniu formy doskonalenia zawodowego oraz certyfikat
Szkolenie realizowane przez
Niepubliczną Placówkę Doskonalenia Nauczycieli Fundacji "ASDreamer"
Wymiar szkolenia: 10h dydaktycznych
Realizacja: 26.02.23 r. od godziny 9.00 do 16.30

Trening Zastępowania Agresji (TZA) przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży od 4 do 14 lat, które ujawniają problemy w zakresie zachowania tj. są agresywne słownie, werbalnie, autoagresywne.  Problemy w zachowaniu często współwystępują w zespole Aspergera, ADHD czy innych całościowych zaburzeniach rozwoju. Trening realizowany jest w formie zajęć grupowych opartych o metodą Arnolda Goldsteina ART.  Celem zajęć jest nauczenie dziecka nowych, efektywnych zachowań radzenia sobie ze złością, gniewem i innymi negatywnymi emocjami stanowiącymi źródło zachowań agresywnych i autoagresywnych.  TZA składa się z trzech modułów: Trening Umiejętności Społecznych, Trening Kontrolowania Złości, Wnioskowanie Moralne.

• 1. Trening Umiejętności Społecznych – obszar zachowania, uczący, co robić, aby osiągać sukcesy społeczne;
  • 2. Trening Kontroli Złości – obszar emocji, uczący, czego nie robić w stanie pobudzenia emocjonalnego, dostarczający technik identyfikowania sygnałów złości i reagowania we właściwy sposób;
  • 3. Trening Wnioskowania Moralnego – obszar wartości. – uczące rozważania różnych punktów widzenia oraz podejmowania odpowiedzialnych i dojrzałych decyzji.

Komponenty uzupełniają się i dzięki stosowaniu ich razem wzrasta efektywność wprowadzanej zmiany zachowania. Szkolenie odbywa się w formie warsztatów – uczestnicy trenują nabyte umiejętności, aby później przekazywać je podczas swoich zajęć kolejnym osobom.