Rola i zadania ped. spec. od 22 r. (ed. włączająca) (do ustalenia)

Termin szkolenia: do ustalenia Cena: 280 zł zł/os

Szkolenie: Rola i zadania pedagoga specjalnego w szkołach i przedszkolach od 2022 r. - w ramach specjalizacji edukacji włączającej

Uczestnicy otrzymują zaświadczenie o ukończeniu formy doskonalenia zawodowego
Szkolenie realizowane przez akredytowaną Niepubliczną Placówkę Doskonalenia Nauczycieli Fundacji "ASDreamer"
Wymiar szkolenia: 10h dydaktycznych - od 9.00 do 16.30
Realizacja: do ustalenia

Wraz z rozporządzeniem MEN z dnia 22 lipca 2022 r. szkoły oraz przedszkola publiczne mają obowiązek stworzyć etat dla pedagoga specjalnego. Zgodnie z założeniami będzie on odpowiedzialny nie tylko za specjalistyczną dokumentację dla dzieci z SPE i SPR ale także za doskonalenie kadry, współpracę z rodzicami z SPE i SPR oraz wiele innych nowych zadań. Nasze szkolenie przygotowuje praktycznie do realizacji zadań pedagoga specjalnego. Uczestnicy będą mogli zapoznać się ze wzorami niezbędnej dokumentacji, nauczą się technik prowadzenia wsparcia metodycznego kadry szkolnej i przedszkolnej. Zapoznają się z założeniami dostępności polskiego szkoły i przedszkola, które będą musieli rekomendować dyrektorom placówek na mocy rozporządzenia z 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami. Zdobędą także praktyczna wiedzę z zakresu diagnozy funkcjonalnej dzieci z SPE i SPR, prowadzenia zajęć rewalidacyjnych oraz realizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej.