ABC autyzmu i ZA (do ustalenia)

Termin szkolenia: do ustalenia Cena: 550 zł/os

Szkolenie: ABC autyzmu i zespołu Aspergera - objawy, funkcjonowanie, rokowanie, edukacja i rewalidacja

Szkolenie online
Uczestnicy otrzymują zaświadczenie o ukończeniu formy doskonalenia zawodowego
Szkolenie realizowane przez akredytowaną Niepubliczną Placówkę Doskonalenia Nauczycieli Fundacji "ASDreamer"
Wymiar szkolenia: 20h dydaktycznych
Realizacja: do ustalenia

Wyzwaniem współczesnych czasów w obszarze pedagogiki jest z pewnością edukacja i rewalidacja osób z ASD. Przepisy prawa oświatowego zapewniają tym osobom edukację na miarę ich możliwości, w każdej z dostępnych form kształcenia (szkoły specjalnej, ogólnodostępne, integracyjne). Przyjęcie ucznia z diagnozą ASD stawia zarówno przed szkołą jak i przed nauczycielami ogromne wyzwanie. Należy bowiem nie tylko zdobyć właściwa wiedzę na temat etiologii, funkcjonowania tychże uczniów ale także nauczyć się patrzenia na świat z ich perspektywy i stosowania optymalnych metod w zakresie oddziaływania wychowania rewalidacyjnego i edukacyjnego. Nasze szkolenie przygotuje Cię do tego wyzwania. Prowadząca dr nauk hum Katarzyna Patyk-Wieczorek posiada ponad 20-letnie doświadczenie w zakresie diagnozy, edukacji i terapii osób z ASD w każdym wieku. Jest koordynatorem studiów z zakresu edukacji i rehabilitacji osób z ASD w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie.

Program szkolenia: cz. I
1. Historia zaburzeń ze spektrum autyzmu – pierwsze badania naukowe
2. Zmiany w Międzynarodowych Klasyfikacjach Zaburzeń i Chorób
3. Funkcjonowanie poznawcze
4. Funkcjonowanie społeczno-emocjonalne (umiejętności warunkowane teorią umysłu, komunikacja, interakcja)
5. Funkcjonowanie motoryczne (uwarunkowania procesów integracji sensorycznej)
6. Rokowanie rozwojowe, narzędzia do diagnozy nozologicznej i funkcjonalnej

Program szkolenia: cz. II
1. Praca edukacyjna i wychowawcza z uczniem z ZA (zespołem Aspergera)
2. Praca edukacyjna i wychowawcza z uczniem z autyzmem
3. Zachowania trudne i niepożądane u osób z ASD - jak sobie z nimi radzić?
4. Prawne aspekty wsparcia i pomocy osób z ASD w systemie oświaty
5. Zasady i formy współpracy z rodzicami uczniów z ASD